Forum Decoupage

• 23 Sierpień 2017, 02:31:14
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Witamy na forum decoupage24, masz sklep - po 50 postach na F-m zareklamuj go. Mile widziane wszelkie posty, podziel się swoją wiedzą, zaprezentuj swoje prace lub oceń dzieła innych - zapraszamy :)

Reklama

Stonogi.pl - decoupage, scrapbooking, quilling. Warsztaty w Poznaniu
EKO-DECO.pl
Sklep Sosenka Decoupage
Sklep Artistiko
Sosnodrew
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do dołu

Autor Wątek: Butelki i słoiki malowane  (Przeczytany 6265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Drusus

• Zapoznana
  • *
  • Czynić świat piękniejszym!
    • Strona osobista
Butelki i słoiki malowane
« dnia: 06 Grudzień 2010, 21:14:19 »

Maluję głównie motywy roślinne i owadzie, przeważnie gatunki polskie. Ulobione są kosaćce, bo jakoś mi się kojarzą z secesją... Na ilustrtacji butelki z 2006 r. Zwykłe farby do szkła, konturówki (decory) i do wypełnień, czasami mieszam. Na ciemnym szkle stosuję kolory kryjące (w razie czego mieszam z biała farbą).

Drusus

• Zapoznana
  • *
    • Strona osobista
butelki na jasnym szkle
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Grudzień 2010, 21:17:34 »

Na przezroczystym szkle lepiej wygladaja farby transparentne, nie zmatowione. Tak jak na tych butelkach.

Drusus

• Zapoznana
  • *
    • Strona osobista
gąsiorek
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Grudzień 2010, 21:30:23 »

Czasem wpada mi w ręce cos większego, np. gąsiorek. Wtedy wychodzi cała łaka z motylami :).

hogis

• Totalna maniaczka decu
  • po sesji... ;)
Odp: Butelki i słoiki malowane
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Grudzień 2010, 21:33:00 »

Oryginalne :) Kosaćce najładniejsze:)
Z poważaniem - hogis

Nowy hogisowy blog http://hogistworzy.blogspot.com/

Iwonka

• Totalna maniaczka decu
  • W świetle zachodzącego słońca :)
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Grudzień 2010, 21:42:32 »

Obejrzałam twoje prace - ilość powalająca. Podobają mi się ciemne butelki, ale i przejrzyste z delikatnymi błekitnymi motywami roslinnymi, typu polne kwiatki czy trawki. Niektóre sześcionogi trońkę straszne dla subtelnych babskich ocząt.
Zrozumiałe jest, że główne ich zadanie to bycie podajnikami słynnej "Czachorówki", ale mogłyby zostać napełnione własnoręcznie wytworzonymi solami, tonikami, szamponami i temu podobnymi pachnidłami łazienkowymi ku uciesze damskiej części rodziny (o ile takowa część istnieje).

Przepisy na inne procentowe trunki, sprawdzone przez sporą część forumek znajdziesz w wątku "Porady i przepisy kulinarne" ( zwłaszcza na słynną już "wiewiórkówkę" - mniam).

Pogratulować księgozbioru:).
Teksty rymowane na zamówienie: śluby, rocznice, narodziny.
Lepiej decou-hobby się zajmować, niż przed tivi leniuchować.

mokagie

• Decupirynka nie pomoże :D
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Grudzień 2010, 21:50:34 »

Bardzo mi się spodobały te butelki i już nie wiem sama czy bardziej te transparentne malunki czy nie przezroczyste. Interesująca jest także ich tematyka, takie połączenie przyjemnego z pożytecznym, pasji z misją, zabawy z nauką :)
Kiedyś też próbowałam coś malować na szkle i nawet farbki mam i, o dziwo, mimo, że przestały parę lat są nadal zdatne do użycia. Także, kto wie, może Twoje "robaczki" zainspirują mnie do kolejnych prób? :)

Kaemka

• Decu maniaczka
    • Decoupage Kaemki
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Grudzień 2010, 21:59:29 »

Dwie Twoje butelki  juz posiadam. Teraz myślę jakie nalewki będą się w nich godnie prezentowac. Muszę dobrac odpowiednie tło dla motylków :)

Drusus

• Zapoznana
  • *
    • Strona osobista
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Grudzień 2010, 06:32:02 »

Zrozumiałe jest, że główne ich zadanie to bycie podajnikami słynnej "Czachorówki", ale mogłyby zostać napełnione własnoręcznie wytworzonymi solami, tonikami, szamponami i temu podobnymi pachnidłami łazienkowymi ku uciesze damskiej części rodziny (o ile takowa część istnieje).

Butelki tylko czasem służą za opakowanie dla Czachorówki, znacznie częściej jako wazony do kwiatów (żona nauczycielka, więc 2-3 razy do roku bardzo się przydają). I tak wykorzystuje je damska część domowników. U niektórych znajomych w kuchni jako pojemniki do przypraw i inych specyjałów (słoiki), także jako pojemniki na sok z czarnego bzu, który jesienią robię.
Z przepisów skorzystam z wielką przyjemnością. Notabene dużo dobrych i praktycznych porad macie na tym forum. Jest co czytać, co oglądać i czego się uczyć!

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 07 Grudzień 2010, 15:18:04 wysłana przez Drusus »

eko-Zuza

• Totalna maniaczka decu
  • Władysławowo
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Grudzień 2010, 09:31:11 »

O mojej fascynacji Twoimi butelkami już pisałam... :)

Podoba mi się, że te kwiatki i owady, to nie jakieś "anonimy" ale prawdziwe, naprawdę istniejące... Gdybym się znała, mogłabym je nazwać :) . I ta dokładność malunku - no, ale doczytałam, że talenty plastyczne przejawiałeś od dawna... ;D

A Ty to malujesz tak "z głowy" czy wzorujesz się na jakiś zdjęciach, rysunkach...?
Pozdrawiam Zuza :)
"Każdy kto służy innym zasługuje na miano wielkiego, a każdy kto myśli o sobie Wielki jest mały" - Jednoskrzydła

Drusus

• Zapoznana
  • *
    • Strona osobista
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Grudzień 2010, 15:19:57 »

Wzoruję się na fotografiach i ilustracjach z atlasów roślin i zwierząt, czasem trochę modyfikując kompozycję. Z głowy tylko czasem, chyba, że powtarzam wzrór.
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do góry

Strona wygenerowana w 0.265 sekund z 24 zapytaniami.